úvod » články

Články

Zajímavé čtení ze světa bojových umění...

Letní tréninkový camp Hanuman Gym Praha!!!

13.6.2009 -vali-

Jak je již mnohaletou tradicí, tak i letošní rok pořádáme letní tréninkový - HANUMAN GYM CAMP, zaměřený převážně na techniku, zafixování si bojových kombinací, teorii přípravy boje a v lehké, podotýkám lehké, míře fyzickou přípravu.

celý článek »

Affliction, M-1 Global, 24.1.2009, Anaheim, California – Fedor odporuje kolenem na KO

26.1.2009 -huda-

Naposled, když Fedor Emelianko bojoval proti úřadujícímu UFC šampionovi v těžké váze, tak ho porazil během 36 vteřin. Tentokrát to trvalo tři minuty, ale vítězství bylo stejně přesvědčivé. Emelianenko knokautoval Andreie Arlovského v sobotu na Affliction and M-1 Global´s „Day of Reckoning“ v Anaheimu, California.

celý článek »

Malí boxeři

23.1.2009 -huda-

Na severu Thajska se organizují boxerské zápasy dětí, kterým někdy bývá jen pět let. Malé boxery k tomu nutí hlad a také jejich matky.

celý článek »

Počátky thajského boxu u nás

3.1.2009 -huda-

Thajský box je v České republice stále ještě poměrně novým sportem. A jako takový se potýkal ve svých začátcích s mnoha problémy. Jen díky nadšencům, kteří k nám toto bojové umění z Thajska přivezli a mysleli to s ním vážně se dnes thajský box těší stále větší oblibě mezi širokou veřejností, bez rozdílu věku a pohlaví.

celý článek »

Super pro Amateur League CZ, PRAHA - KBELY 28.12.2008

30.12.2008 -huda-

V neděli 28.12.2008 se konal amatérský turnaj v Praze – Kbelích, do něhož zasáhli čtyři naši bojovníci. Celá akce se konala v místním Lidovém domě. Podmínky zde byly lehce stísněné, ale vzhledem k atmosféře nakonec vyhovující.

celý článek »

Eva Líšková: Boxerka, která na zlomený nos nehledí

30.12.2008 -huda-

Nástup žen do dříve ryze mužských sportů je realitou posledních let. Jde o skoky na lyžích, vzpírání, sumo a další odvětví. Příběh špičkové české boxerky Evy Líškové ukazuje, že se ženy dokážou uplatnit i v prostředí, kde se něžnost moc nenosí.

celý článek »

Angels of Fire 4 - Polsko, sobota 15. listopadu 2008

21.11.2008 --

V sobotu 15. listopadu 2008 se v polském Plocku konal jeden z největších galavečerů, Angels of Fire 4. Této 4-pyramidy se zúčastnil i bojovník pražského Hanumangymu Petr PÍNO Ondruš ve váze do 95 kg.

celý článek »

CZECH GRAND PRIX THAIBOXING Třebíč, 27.9.2008

1.10.2008 -huda-

Přinášíme vám výsledky a několik slov z velice podařeného fajtovacího večera, který proběhl v jihomoravské skorometropoli :-) Plus krátkou úvahu...

celý článek »

Boxeři jsou "vymlácený hlavy"...

25.8.2008 -huda-

V porovnání s ostatními sporty je riziko úmrtí či vážného zranění v ringu velmi nízké. Toto je podpořena obrovskou řadou důkazů. Navzdory tomu namítají někteří odpůrci boxování, že box způsobuje trvalé poškození mozku.

celý článek »

Muay Thai - historie a současnost

27.7.2008 -huda-

Muay-Thai (thajský box) jako sportovní odvětví má své kořeny ve 14. století, kdy se oddělila sportovní větev od větve bojové, kterou do dneška vyučuje Thajská armáda jako boj muže proti muži.

celý článek »

Grappling - společná platforma pro úpolové styly

27.7.2008 -huda-

Brazilské jiu jitsu, zápas-volný styl, judo, sambo, zápas-řecko římský styl, a ostatní styly a sporty které k boji či utkání nevyužívají údery a kopy ale strhy, porazy, páky, škrcení.

celý článek »

Pravidla thajského boxu České muay-thai asociace

27.7.2008 -huda-

Soupis pravidel muay thai dle České muay-thai asociace (ČMTA).

celý článek »

Bojovníka má v sobě každý, ale dobrým trenérem se musíte narodit.

25.7.2008 -huda-

Petr Macháček, je symbolem "českého" thai boxu. Jeho kariéra trenéra začala před patnácti lety. Od sedmi let trénoval karate a různým bojovým sportům se věnuje celý život. Jeho klub Hanuman gym Praha už vychoval spoustu špičkových zápasníků, kteří několikrát vybojovali tituly Mistrů světa. Velký malý muž je tedy svým trenérským uměním známý nejen na domácí půdě, ale i po celém světě. Bojová umění se pro něj staly nejen zaměstnáním, ale především koníčkem. Mezi ně patří také trénování jeho syna Petra v motokrosu.

celý článek »