30.12.2008

Super pro Amateur League CZ, PRAHA - KBELY 28.12.2008

V neděli 28.12.2008 se konal amatérský turnaj v Praze – Kbelích, do něhož zasáhli čtyři naši bojovníci. Celá akce se konala v místním Lidovém domě. Podmínky zde byly lehce stísněné, ale vzhledem k atmosféře nakonec vyhovující.

Na programu bylo celkem šestnáct zápasů. V první polovině večera jsme mohli vidět různorodé zápasy. Od nejlehčích váhových kategorií po ty těžší. Vesměs kvalitní souboje.

Po pauze nadešly očekávané zápasy našich borců. Jako první z našich se představil František Prokůpek proti Janu Krajíčkovi ze Spartaku Žebrák. S tímto bojovníkem měl Fanda tu čest už v Plzni na Titánech. Teďka si dali panové repete. Ačkoliv v Plzni byl souboj vyrovnaný, ve Kbelích bylo vidět, že Krajíček na sobě zapracoval a dával našemu Fandovi zabrat. Nakonec po celkové převaze jak technicky, tak i po fyzické stránce, vyhrál zaslouženě 3-0 na body Spartak Žebrák a my máme o čem přemýšlet… 
Do druhého zápasu za Hanumangym Praha nastoupil do ringu Hayk Mkrchyan proti Mišovi Peczarovi z Fighting gymu Bratislava. V tomto souboji byla od začátku cítit Haykova převaha. Možná to bude i jeho zkušenostmi, ale slovenskému protivníkovi nedal moc prostoru pro útok. Po klidném průběhu zápasu Hayk jasně vyhrál 3-0 na body a ještě ukázal divákům jaké parádičky při zápasu může bojovník použít.

Třetí z našich byl David Řežábek opět proti borci ze Slovenska a to Jakubovi Šafaříkovi. David měl nejhezčí zápas. Ve všech směrech. Ze začátku se zdál duel vyrovnaný, ale postupně se do převahy dostával David. Měl přesnější údery, low-kicky nacházely protivníkovu nohu velmi přesně a tvrdě. Celkově měl David v zápase víc tlaku dopředu a zcela zaslouženě v zápase vyhrál 3-0 na body. Velmi pěkná podívaná.

A vrchol večera - poslední zápas, pro nás velmi smolný, měla Evička Líšková proti Lucii Krajčovičové z Fighting gymu Bratislava. Hned od začátku by se člověk Evičky bál. Už od nástupu vzbuzovala ve všech respekt. Na Krajčovičové bylo vidět, že má nad Evičkou jistou váhovou převahu, ale to bylo asi tak v zápase všechno. Hned od úvodu se Evička snažila protivnici dostat pod tlak. Slovenka byla velmi zbrklá a technicky na tom nebyla tak dobře jako naše bojovnice. Evě se podařilo dostat Slovenku do klinče a strhem se ji snažila dostat na zem. Bohužel se Evě pod Krajčovičovou přimotala noha a Slovenka spadla přímo na Evino koleno. To naneštěstí nevydrželo a bylo okamžitě jasné, že to nejspíš nebude pouze naraženina. Eva nemohla pokračovat dále v zápase a vítězkou byla vyhlášena Lucia Krajčovičová. Eva si nakonec ze zápasu odnesla přetržené vazy v kolenu. Všichni ji samozřejmě přejeme brzké uzdravení.

Tímto pro nás skončil amatérský turnaj ve Kbelích. Doufejme, že příště vyhrají všichni, kdo za nás nastoupí do ringu a zranění se jim vyhnou velkým obloukem.

« zpět na články