26.1.2009

Affliction, M-1 Global, 24.1.2009, Anaheim, California – Fedor odporuje kolenem na KO

Naposled, když Fedor Emelianko bojoval proti úřadujícímu UFC šampionovi v těžké váze, tak ho porazil během 36 vteřin. Tentokrát to trvalo tři minuty, ale vítězství bylo stejně přesvědčivé. Emelianenko knokautoval Andreie Arlovského v sobotu na Affliction and M-1 Global´s „Day of Reckoning“ v Anaheimu, California.

Arlovski měl ze začátku úspěch. Uštědřoval Emelianenkovi údery a také umisťoval kopy. Je pravda, že tvrdý front kick odhodil WAMMA šampiona do rohu. Arlovski, který si myslel, že Emelianenko je ochromený bolestí, obdržel naskakované koleno.
Hned potom zaútočil Emelianenko pravou rukou, která zarazila Arlovského vysoko nad zemí a nechal ho padnout obličejem napřed k zemi. Oficiální čas byl 3:14.

Poražený Arlovski se stal pátým UFC šampionem těžké váhy, který podlehl Fedorovi. Na seznamu jsou též jména jako Antonio Rodrigo Nogueira, Tim Sylvia, Mark Coleman a Kevin Randelman.

Emelianenkův další očekávaný soupeř by měl být Josh Barnett, který dominoval v zápase s Gilbertem Yvelem. Yvel vypadal nebezpečně v postoji, ale nemohl stát dlouho. Barnett ho okamžitě posílal k zemi a všechny tři kola ukončoval v mountu. Na konci prvního kola to vypadalo, že Barnettovi údery pěstmi a lokty povedou k ukončení zápasu. Yvel byl potlučený, ale přežil. Poté také přežil Barnettův mount ve druhém kole. Ve třetím kole Barnettova výhodná pozice a zásahy konečně vedly k ukončení zápasu v čase 3:05. „ Konec prvního kola, takedown ve třetím kole a ukončení ground-and-pound byly jediné dobré věci, které jsem v zápase předvedl.“ Řekl Barnett (24-5), který byl nespokojený se svým vystoupením. „Omlouvám se za to, pánové... Příště to urychlím.“

Viktor Belford získal největší své vítězství, když knokautoval Matta Lindlanda v 37 vteřinách. Belfort, přezdívaný „Fenomén“ pro svou rychlost a tlak, které předváděl jako devatenáctiletý v těžké váze v UFC, teďka jednatřicetiletý a předělaný ve střední váze, uzemnil Lindlanda levou rukou v jeho bradě a dodělal ho následnými zásahy na zemi. Lindland mířil levým hákem, kterým se otevřel. Belford byl velmi rychlý a velmi přesný se svým levým hákem. Po jeho úderech upadl a to dalo Lindlandovi  chvíli na vzpamatovávání. Nakonec stříbrný medailista z olympiády v Řeckořímském zápasu podlehl v neck brace a jeho vlastní síla ho nechala ve štychu. „ Přišel jsem dokončit a převzít tuto váhovou kategorii.“ Řekl Belfort, který se zlepšil na 18-8. „ Jsem velmi rychlý, myslím... Rychlost a přesnost, to je to o co mi jde. Matt je předvídatelný fighter. Chytil jsem ho a už to jelo. Rychlost je klič. Nemůžeš porazit rychlost.“

Renato „Babalu“ Sobral použil škrcení-anakondu, aby donutil Rameaua Thierry Sokoudjoua vzdát ve 2:36 ve druhém kole jejich zápasu v lehké váze. Sobral směřoval během prvního kola boj k zemi. Sokoudjou zastavoval jeho útoky a vyhrál kolo na body. Ale vzdal na pivotal double-leg takedown v kole druhém. Na zemi patřil zápas Sobralovi. Brazilec se postavil a bušil, což mu pomohlo přejít v half gard. Sokoudjou byl trochu bráněný svými zády. Snažil se postavit a utéct před Sobralovými zásahy, ale v ten moment ho Sobral uzamkl a to vedlo ke konci zápasu.

Dvacetiletý Kirill Sidelnikov označovaný jako „Baby Fedor“ nedokázal odolat zkušenosti a úderům z mountu Paula Buentella. Buentello měl brzy díky bodnutí roztržené a oteklé oko. Poté ale našel rytmus proti jeho 5-2 soupeřovi v přímých úderech a levých hácích. Sidelnikov obdržel velmi tvrdou bradu. Jeho obrana byla minimální. Ringový rozhodčí zápas odmával ve 4:18 třetího kola.

Dan Lauzon, který na poslední chvíli nahradil Chrise Horodeckého, nastoupil proti Bobby Greenovi do zápasu v lehké váze. Green zaútočil na svého dvacetiletého oponenta koleny, kopy, údery. Ale zápas byl též třikrát přerušen v prvním kole pro jeho nízké výpady. Lauzon donutil Greena vzdát díky rear-naked choke ve 4:55.

« zpět na články