21.11.2008

Angels of Fire 4 - Polsko, sobota 15. listopadu 2008

V sobotu 15. listopadu 2008 se v polském Plocku konal jeden z největších galavečerů, Angels of Fire 4. Této 4-pyramidy se zúčastnil i bojovník pražského Hanumangymu Petr PÍNO Ondruš ve váze do 95 kg.

Na téměř 12tihodinovou cestu do 600 km vzdáleného Plocku se v pátek vydal tým ve složení khru Petr Macháček, Petr Ondruš, Daniel Škvor a Ota Merlin.

Vzhledem ke stavu polských silnic byla cesta velmi náročná – žádné dálnice, spousta radarů, zácpy a rychlost do 70 km/h. Na místo jsme dorazili se čtyřhodinovým zpožděním. Zde nás čekalo nemilé překvapení v podobě neodpovídajícího ubytování na školské koleji, kde jsme se další den ráno museli vinou špatného zapsání stěhovat do horších pokojů. Jídlo bylo průměrné. V sobotu po obědě jsme dostali instrukce a vyrazili do haly. Budova byla starší a menší (přibližně pro tisíc diváků), ale ani večer naplněna nebyla.

Hned v prvním zápase Ondrušovi organizátor vyměnil soupeře, na kterého se náš bojovník připravoval. Petr nastoupil proti Kamilu Malyszovi. Neznalost soupeře se podepsala na prvním kole zápasu, kde Ondruš trochu moc povoloval. Ve druhém kole už však začínal dostávat soupeře pod tlak a na konci kola byl již protivník počítán. Nakonec Píno vyhrál s přehledem na body.

Finálový soupeř Kamil Sokolowski byl velkým favoritem - několikanásobný mistr Polska, o 10 cm vyšší a první zápas vyhrál tvrdým KO. Píno šel do zápasu s velkým nasazením a soupeře téměř k ničemu nepustil. Po celou dobu zápasu zasahoval pouze on a ve druhém kole to ukončil KO lowkickem.

Kromě Pína zde také zápasil československý borec Ota Merlin, kterému se ovšem moc nezadařilo a zdálo se, že evidentně slabšího soupeře nezvládl spíše takticky, a tak nepostoupil. Vrcholem večera byla hvězda Paul Slowinski, který ihned knokautoval soupeře Ostojiče. Slowinski je opravdu "hovado" a šel bych do něj :-)

Závěr se vydařil. Raut byl v pohodě a cesta zpátky do Prahy trvala jen sedm hodin (našli jsme o dost kratší cestu mezi vesnicemi).

Dan Škvor a Martina Valoušková

« zpět na články